BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gyventi dėl kitų ar gyventi sau?

Naujaisiais laikais žmogus gyvena vis sudėtingesnį, pilną rutinos gyvenimą, ir dažnai pamiršta pamąstyti apie tai, dėl ko jis tai daro. Kiekvieno nuomonė skirtinga, vienam gali atrodyti, kad apie tai mąstyti net neverta, kitam – tai būtina. Gyventi tokį gyvenimą, kurio nori ar gyventi stengiantis dėl kitų? Pasiaukoti ar patenkinti savo savimeilę? Arba paprasčiau, gyventi dėl kitų ar gyventi sau? Į šiuos klausimus sau turėtų atsakyti kiekvienas iš mūsų.

Tenka girdėti, kad žmogus, stengdamasis dėl kitų, visai pamiršta save, šitaip nukenčia jo dvasia, planai, norai ir viltys. Jis gali laiku nepastebėti, kaip pasikeitė. Taip atsitiko ir su F. Kafkos kūrinio „Metamorfozė“ veikėju Gregoru Zamza. Gregoras gyveno įprastą , tačiau kupiną vilčių gyvenimą. Jo tėvas neteko darbo, todėl Gregorui teko išlaikyti visą šeimą, daug dirbti dėl jų, kad jie turėtų kur gyventi, turėtų ką valgyti. Vieną rytą pabudęs Gregoras suprato, kad kažkas nebe taip, kažkas su juo atsitiko. Jis virto vabalu, socialiniu vabalu. Visa jį supanti aplinka tik dar labiau jį keitė. Kad jis pasikeitė, Gregoras suprato per vėlai. Iš tiesų, kiekvienas mūsų, gyvendamas, stengdamasis dėl kito turi nepamiršti savęs, savo dvasinio turto. Kad ir ką bedarytume, dvasinių vertybių ugdymas mumyse, yra svarbiausia, todėl savęs pamiršimas tik menkina mūsų dvasią.

Šiandieniame pasaulyje vis rečiau tenka girdėti apie žmones, kurie visa savo esybe pasišventę kokiam nors tikslui. Vienas tokių žmonių buvo Pranciškus Asyžietis. Pranciškus Asyžietis jaunystėje mėgo linksmybes, kadangi, kaip ir tėvas, buvo geras pirklys. Per karą su Perūdžos miestu pateko į nelaisvę. Grįžęs ilgai sirgo. Pasveikęs įstojo į kariuomenę, tačiau vieną naktį susapnavo Jėzų Kristų, kuris liepė sekti paskui jį. Nuo tada Pranciškus pasišventė Dievui. Jis atnaujino Porciunkulės bažnyčią, įsteigė pirmąsias Kristaus gimimo paminėjimo mišias. Pranciškus buvo pažymėtas stigmomis. Po mirties jis paskelbtas šventuoju. Taigi, Pranciškus pasiaukojo tam, kam manė esąs skirtas. Jis paaukojo savo gyvenimą dievui, stengėsi dėl jo. Iš tiesų, Pranciškus turi būti geras pavyzdys žmonėms, kurie abejoja, ar verta gyventi dėl kitų. Pranciškus nugyveno prasmingą gyvenimą. Paskutinę gyvenimo akimirką jis nebijojo mirties, jis jautė, jog darė tai, ką turėjo daryti, jautė, kad jo gyvenimas buvo pilnavertis. Ištiesta pagalbos ranka, meilė artimui, dosnumas ir atsidavimas jam, turi tapti vienu iš pagrindinių tikslų mūsų gyvenime. Atsidavimas savo tikslui, jo siekimas ir pasiaukojimas jam, atneš, mums, pilnatvės jausmą.

Kad gyvename dėl kitų, puikiai atspindi įvairūs istoriniai įvykiai. Taip nutiko ir 1991 metų Sausio 13 dienos naktį. Sovietų kariniai daliniai šturmavo Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą. Lietuviai, sužinoję, kas vyksta, nieko neliepiami atskubėjo į Nepriklausomybės aikštę, kur pradėjo priešintis sovietų kariams. Beginkliai žmonės su rožiniu rankose gynė savo tėvynę. Tik malda ir tikėjimu jiems tai pavyko. 13 žuvusių. Visi jie žuvo dėl Lietuvos, dėl tėvynės. Jie savo gyvybes paaukojo dėl kitų, tačiau taip pat ir dėl savų tikslų. Tai labai puikus pavyzdys žmonėms, kurie abejoja, vis mąsto, ar verta gyventi dėl kitų? Sausio 13 dienos įvykiai, kiekvienam mūsų turi būti paskatinimas, stengtis tiek dėl savęs, tiek dėl kitų. Šitaip elgdamiesi širdyje jausime šilumą bei gėrį.

Apibendrinant galima teigti, kad gyventi reikia tiek dėl savęs, tiek dėl kitų. Gyvenant dėl kitų, reikėtų nepamiršti ir savęs, savo tikslų, siekių bei svarbiausio dalyko – dvasinio turto. Gyvenant dėl savęs svarbiausia netapti savanaudžiu, galvojančiu tik apie save, savo jausmus. Gyvenimas trumpas, todėl juo reikia dalintis su kitais, tik dalindamasis gerumu, gausi jo atgal.

Eimantas

Patiko (22)

Rodyk draugams

Komentarai (8)

Allenas212011-01-31 23:30

Puikios mintys :)

________________________

http://www.neunum.com

sultryblue2011-02-01 07:53

Ačiū. :)

kedantats2011-06-10 05:06

labai idomu, aciu

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

sad2013-03-12 20:46

Trečiojoje pastraipoje aprat Pranciškus nieko kito nematau, nekoks rašinys

Ruta2013-04-17 19:36

silpnokai… pilna stiliaus klaidu, skyryba ir pan… mintys gal ir neblogos, bet gan prastokas bendras vaizdas…

Benas2013-09-24 10:45

pasol tu nahui, Ruta

Gabija2014-01-14 14:55

Manau, rašinys geras. Trečia pastraipa, miela Ruta, yra kulturine, taip kad viskas gerai apart skyrybos.

Lukas2014-05-09 13:59

Labai patiko:)

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras